Naujienos

Šeimų stovyklos tema buvo « Meilės džiaugsmas ». Maždaug 30 šeimų atvažiavo iš visos Lietuvos. Kartu mes apmąstėme popiežiaus Pranciškaus laišką « Amoris laetitia ». Paskaitos buvo apie meilę santuokoje, draugystę, džiaugsmą ir pyktį.

Stovyklos metu 5 šeimos įsipareigojo kaip Tiberiados šeimos, norėdamos pagilinti savo tikėjimą, gyventi pagal bendruomenės dvasingumą ir tarnauti kitoms šeimoms.Kiekvienąkart labai laukiame savo šeimos įsiliejimo į Šeimų stovyklą. Nors šiemet joje tebuvome antrąkart, tačiau rodos, kad ja gyvename jau seniai. Vis per metus randame progą rekolekcijoms Baltriškėse, didžiuosius vaikus raginame vykti į Jaunimo stovyklą, į Vaikinų savaitgalius, į Velykinę stovyklą. Šios stovyklos ir laikas Baltriškėse įžiebia ypatingos vilties ir šviesos mūsų šeimos kasdieniame gyvenime. Iš Baltriškių grįžtame tylomis, pakylėti, džiugesni, labiau norintys vieni kitiems  šeimoje tarnauti, padėti, gebantys geriau išgirsti vienas kitą net be žodžių.
Ir turbūt didžiausias patyrimas ir išgyvenimas tai būtų mūsų paties mažiausiojo , ketvirtojo vaikelio atėjimas. Brolis Vidas per užtarimo maldą tvirtai pasakė, kad prašys dovanos mūsų visai šeimai. Tada pagalvojau, kad gal visai šeimai lyg ir nieko netrūksta, labiau norėjosi dovanų vyriausiam sūnui jo pasirinkimuose bebaigiant 12 klasę, o visgi... Dovaną gavome nepakartojamą, lygiai po metų, kai vyko jau kita Šeimų stovyklą, lygiai tomis dienomis į mūsų šeimą atkeliavo naujas narys. Nojus Pranciškus. Kuris lyg išbaigė visą mūsų bendrystę, atnešė daugiau įsiklausymo, susitelkimo, ramybės. Tvirtybės einant tikėjimo keliu. Šviesos. Dabar kai vasarą registruojamės į Šeimų stovyklą, visiems aplink paslaptingai sakome: vyksime pas  brolius. Pas Tiberiados brolius. Ten, kur tiesiog labai gera ir kur norime būtinai nuvykti visi kartu. Į kitas šeimos keliones jau sunkiau susirinkti šešiems šeimos nariams. O čia visi pasistengiame.
Dievo palaimos,

Ingrida

 


Mozė ir Olivia yra iš Singapūro. Jie susitiko su broliais Pasaulio jaunimo dienose Krokuvoje. Jie dalyvavo tik stovyklos pradžioje, štai jų įspūdžiai :

Dabar esame Rovaniemyje, Suomijoje. Atgal į Singapūrą skrisime ateinančio penktadienio naktį.

Jaučiamės labai pagerbti ir palaiminti, kad dalyvavome šeimų stovyklos atidarymo šventėje. Mes su Olivija dalinomės, kad tai tikrai buvo Apvaizdos siųstos ir labiausiai palaimintos mūsų medaus mėnesio akimirkos, nors to mes ir neplanavome.

Truputėlis konteksto. Prieš atvykdami į Baltriškes, abu meldėmės, kokia galėtų būti mūsų poros/šeimos tarnystė mūsų jaunų suaugusiųjų bendruomenėje. Jaučiame, kad šeima vis labiau puolama pasaulio ir skyrybų vis daugėja, netgi tarp Singapūro katalikų. Todėl tikrai trokštame pasiryžti poros/šeimos tarnystei, kad būtume tikri krikščionys liudytojai kitoms poroms ir taip prisidėtume prie Bažnyčios darbo kaip tik galime.

Tada atvykome į Baltriškes ir nežinojome, kad prasideda šeimų stovykla. Taip pat nežinojome, kad jūsų bendruomenės charizma ir tarnystė yra darbas su jaunuoliais ir šeimomis. Mes tai priimame kaip Dievo patvirtinimą mūsų sprendimui pradėti tokią tarnystę.

Ačiū už šią patirtį. Mums tai buvo tikrai džiaugsminga ir malonu. Baltriškės yra graži vieta ir džiaugsimės galėdami dar kartą čia užsukti kitą kartą lankydami Lietuvą. Galbūt čia galėtume atvykti ir rekolekcijoms.

Palaikykime ryšį! Telaimina Dievas!

Mozė

Iki stovyklos turėjau didelių išgyvenimų, skaudulių.Stovyklos metu jutau didelį Dievo artumą. Gražiausia šventė-procesija, tai Žolinių išvakarėse. Ėjom kaip viena didelė šeima, visi tokie artimi, artimi.Tiesiog nemoku apsakyt to jausmo kurį jutau prie Marijos ir Jėzulio ikonos, virpėjo tiesiog ir siela. Vis Dievuliui ir Mamytei Marijai dėkoju už kiekvieną sutiktą žmogutį, už gražią bendrystę. Labai norėtųsi kad tas jausmas, tas palietimas išliktų ilgam. Tikiu kad su malda viskas įmanoma.Stovyklos metu taip tyliai sau pagalvojau: Kaip butu nuostabu jeigu Karolis(sūnus)norėtu važiuoti į jaunimo stovyklą. Tai tą patį vakarą jis musų paklausė ar galėtų vykti. Dievas mato ir girdi musų mintis, musų prašymus, musų gerus norus. Jus broliai esate Dievo dovana mums šeimoms. Aciu, ir tesaugo jus Šventoji Dvasia. Meilės džiaugsme ir maldoje su jumis.
Nijolė

Šeimų stovykloje dalyvavome pirmą kartą. Turiu prisipažinti, kad pamačiusi dienotvarkėje, kiek laiko skiriama maldai, savo paaugliams jos nerodžiau, nes pabijojau, kad prieštaraus. Bet labai klydau.
Aš taip džiaugiuosi šia stovykla pirmiausia dėl savo paauglių – kad jie pamatė, jog yra daug nuostabių šeimų, gyvenančių krikščioniškomis vertybėmis, kad pabuvo tarp šaunių paauglių, išpažįstančių tikėjimą, ir kad patyrė, jog tikėjimas padeda džiaugsmingai ir džiugiai gyventi.
Paaugliais buvo taip puikiai pasirūpinta, kad, tiesą sakant, jų beveik niekada nebūdavo, bet atėjus maldos laikui, jie kažkaip stebuklingai atsirasdavo koplytėlėje.
Man tai čia yra nuostabus dalykas! Būtinai turiu pasakyti, kad turbūt dar niekada tiek daug laiko neteko praleisti su vyru be vaikų. Mažieji visada turėjo tiek veiklos – jie visada buvo kažkur netoliese, bet mes visą laiką galėjome ramiai dalyvauti mokymuose, pasidalijimuose ir aptarimuose.
Taip pat labai patiko koplytėlėje kilimas vaikams, ant kurio sutūpę vaikai – kas kniuksėdamas, kas miegodamas ar žiopsodamas –kaip tikri Dievo vaikai niekam netrukdydami galėjo dalyvauti šv. Mišiose.
Stovyklos organizacija – tobula. Matyt, patirtis, sukaupta per tiek metų rengtas stovyklas yra neįkainojama ir to tikrai neįmanoma nepastebėti... Tas gyvenimas maldos ritmu... jis taip praplečia erdvę ir laiką, kad diena tampa palaiminta, pilna ir prasminga.
Dėkoju Dievui už gailestingumą, kad jis atvedė mane ir mano šeimą pas Tiberiados brolius ir leido pagyventi čia tvyrančia ramybe, dvasingumu ir bendryste.
Čia patyrėme labai daug Dievo malonių. Jaučiuosi taip, lyg būčiau gavusi dovanų didžiulį tortą – ir dabar stengiuosi jo ragauti po truputį, kad užtektų iki kitų metų stovyklos... Tikra dovana buvo įdomūs brolių mokymai - dvasingi ir su giliomis psichologinėmis įžvalgomis, taip pat neįkainojami buvo porų pasidalijimai. Esu labai dėkinga broliams už Šventosios šeimos ikoną – ji liudija, kad visa tai buvo ne sapnas ir leidžia gyventi ta bendrystė ir pasitikėjimo dvasia, pavedant savo šeimą Šventosios šeimos globai.
Po šios stovyklos pradedu žiūrėti į savo santuoką kaip dovaną. Ši stovykla man asmeniškai ir visai mūsų šeimai buvo didelė Dievo malonė. AČIŪ!
Lina

Kontaktai

Tel.: (385) 43694

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Adresas

Tiberiados bendruomenė

Baltriškių kaimas

LT-32234 Zarasų rajonas

Parama

Daugiau informacijos rasite čia.